6 Temmuz 2006 Perşembe

vaaheey!!!! 100 100 100

100'ü devirdim çenem kurusun. Arkadaş çevrem dışında sürekli okuyan olduğunu sanmıyorum; arkadaşlar da yani işte atlaya zıplaya.. peh peh. özlersiniz de kendiniz de şaşarsınız :)

boncuk almak istiyorum deli gibi. Kızılay ya da Sulu Han. şu an 2-3 çekmece dolusu alet edavat var. takmazsam hediye ediyorum. "depresyonu örgüyle yenin"e inanıp yün alan kadınlar gibiyim; ama yün işindeki muadiliyle söylersek artık türkan şoray kirpiği olsun, zeki müren göbeği olsun, çocuk oyuncağı. boncuk incik.

Teyzem saykik bi insandır. Annemin bana hamile oluşu, benim dişi doğucağım, BU öğrencisi olacağım, kalacağım yurt ve hatta kocasının saat kaçta kimle nasıl kaza yapacağı bile rüyasında kendisine malum olmuştur. Korkutucu deneyimler sonucu "uyumiycam" diye tutturduğu bile oldu. Ve kendisi diyo ki rüyasında "teyze ben sanırım lahey'e gidiyorum, evet" demişim dün gece. Şimdi öncelikle yuh, bu nasıl bi direkt anlatımdır. ikincisi ise.. bavul yapsam iyi olacak; zira kendisi hiç sektirmedi. Ben BU mezunu olmuşsam girdiğim yıl puanlar düştüğü içindir ve böyle bi şi zor oluyo malumunuz ÖSS sisteminde. Teyzem gayet sakin "istanbul otobüsüne bindirdim dün seni rüyamda, 'yeni bi başlangıç, hayırlı olsun' dedim" demişti, ertesi gün manşetler: "ÖSS'DE BİR İLK: puanlar düştü!!!" şeklindeydi. Saykik teyze. evet.

Ve fakat hala Hollanda'dan cevap yok. niçün? beklemeyi sevmem ben. bekleyiş kötü. beklemek kötü. pis. Mail attım bölüm başkanına. enseye tokat. o bi türk de, ondan. hadi ama hocam.

Hollanda'da bok mu var? bilmiyorum. üç beş arkadaşım orda olacak bu yıl. İstanbul yok orda mesela, onu biliyorum. Adam çatlatacak kadar mekanik olabileceklerine inanıyorum. Bu yılki "belçika damarı" tecrübemden sonra dayanamam sanki... Yok ama bizimkiler orda.

sanki gidiyorum da... havaya girmeye bak sen. "Burdur"ucam o olucak sonunda bence.

Salah Birsel okudunuz mu hiç? okuyun. Dilinizi bir kez daha sevin. "ananas aldırdım"ı geçmeyen kelime oyunları dünyasında Birselvari türetmelerle başınız dönsün. "Kokot" der mesela. Ne koket ne kokoş. "ah beyoğlu vah beyoğlu" adlı kitabı mesela, bohem beyoğlu anılarını an be an yaşatır, meyhane gezdirip kahve içtirir. Okuyun derim. Hani sadece ben değil, türk edebiyat tarihi de diyor. Türkçenin en zevkli, en okunası hallerinden. Mesela yazarlık için "çarliston marka bir uğraştır bu" diyor Yapıştırma Bıyık'ta. Anladınız siz; ama anlatamayacaksınız.

Resmen bilinç akışı yöntemiyle yazıldı 101. yazı. heyyoo.

Hiç yorum yok:

Powered by Blogger

eXTReMe Tracker