9 Eylül 2009 Çarşamba

morcivert

Hava nasıl bulutlu. gri-lacivert bi dumanın içi gibi. bulutların bu kadar büyük ve koyu olması tuhaf bi ihtişam katıyo. nuri bilge ceylan olsak film çekerdik. işe geliş gidişlerde gözüm bulutta koşturmak güzel. henüz ıslanmadığım için de olabilir.

bozcaadada şarap aksesuarları satan bi mağaza vardı. içerisi detay cümbüşü. şarap şişesi şeklindeki mantar pano ve şişe, kadeh, üzüm ve tirbüşon şeklindeki pano iğneleri mesela. minik şişe mantarı küpele. alt kattaki dev üzümler. neyse, bunlardan biri de şarap şişesine uygun mumlardı. hani mumu şişeye oturtmak istersiniz de olmaz ya, tam uygun şekilde yapılmışı vardı.

işte dün o mumların hepsi yandı.
dışardaki yağmurun haşmetine kelimeler yetmez. yağmadı, aktı resmen. çamlıbağ kadehteydi, pizza vardı. ekranda bi ara gossip girl vardı evet, bak bunun sevgilisi ama bu da bunun nanesi ama hem de diğerinin düdüğü, sonra anten mi gitti yayın mı koptu bilmiyorum, iyi oldu, geriye müzik kaldı. böyle huşu içinde... çok güzeldi çok. kısa ve öz. ufak bi balkon, kuytuda sellerce yağmur. güzel işte. biliyorum, bi yerlerde felaket yaşanıyor, alt yapı çöktü filan; ama işte dün gece başka.

---

dişim ve ben haftasonu ankaraya gidiyoruz.
dişçim eşliğinde, mağara adamından modern insana doğru bi geçiş yaşiycam umarım.

ayh, daha çarşamba. >aykaramba<

bu arada, çatalhöyük hakikaten enteresan ve hatta tuhaf bi yermiş.

*
şu an burda olmak istemiyorum. yaşasın!

2 yorum:

yass dedi ki...

aykarumbaaaaa:)

ben de magara adamı olarak gezıyorum ama japonya da kok hucre tedavısı ıle kaybedılen dısler bıle kazanılıyormus tekrardan! ona guvenıyorum bıraz. bır de soguk ve tatlı seyler yemıyorum. modern cagın modern ınsanı yass..

Damlo dedi ki...

noluo bu dişlere yahuu çevremdeki herkes dişinden yakınıo- dişçi arıo ve dişçiye gidio. etrafımdaki kurulan cümlelerin çoğunun öznesi, nesnesi, tümleci dişçi olmuş durumda. eneem bi nefeste bin ahh işittin valla :D

neyse ben de ne zaman böle kapkara hava görsem nuriciğim ve zekiciğim şimdi çatır çatır film çekiodurlar die düşünürüm. içimize nüfuz etmiş adamların depresiflikleri.

bi de şarap dedin ya, bir martıyı ağlattın işte, bi çocuk garanti intihar eder artıık ;)

Powered by Blogger

eXTReMe Tracker