20 Mayıs 2009 Çarşamba

tarihte bugün

bi deja vu oldu, ben yine Avrupa Birliği'nden atık yönetimi direktifleri vs okuma, anlama, özetleme hallerime döndüm bi süreliğine. güzel oldu, özlemişim. direktife direktif, ona buna amendment. böyle bi işler.

online alışveriş konusunda kendim için bir ilke imza attım. eğer amerikadaki dünya tatlısı bi kız çocuğu tarafından gönderilecek olan ürün elime ulaşırsa, orda burda gümrükçüler lanet kapanlar kurmazsa filan, bu ilkin devamı gelebilir... ki bu ürkütücü. olsun.

minik atölyem atıl halde beni bekliyo. fikirlerlerler dolusuyum oysa. bi de kendime printır almak istiyorum ben, olmayan birikimlerimle. olmayan birikimlerim, fikirlerler. suluboya mı alsam napsam. öyle bi hallerdeyim işte. pıtır kıpır.

mermaid hanfendinin bahsettiği nar çiçeği çayı üzerine yoğunlaşıcam. gittim aldım, azmettim. gereken işlemlerden geçirip içicem. fena da kokmuyo meret. resmen okuyup imrendim.

böyleyken böyle blog.
bi süredir eksik kalan felaket haberlerimi ihmal ettim sanmayın, buyrun:

şubat ayında gençler arasında işsizlik %29. başka yerde olsa toplumsal patlamadan korkabilirdik ama biz anca sıkıntıdan patlarız gibi görünüyo.


"Öldürüleceğini düşündüğü için yetkililere sığınan Y.A.'nın kocasına teslim edilmesiyle ilgili olarak NTV'ye açıklama yapan Ağrı Valisi Mehmet Çetin ise idari soruşturmaya gerek olmadığını söyledi." kadının orda olduğunu kocası nasıl ve hakla biliyor, belki bu konuyla ilgili sorular valinin ilgisini çeker. ya da kapatılan kadın sığınmaevleri şerefine bir kuple de kendisi söyler en nihavendinden.


bu kadar.
çok bulutlu şeyler gelmiyo içimden. daha ziyade meyve kokteyli kafasındayım, üzgünüm.

2 yorum:

Bad'lik Amiri dedi ki...

Ahh, toplumsal olarak bir patlayabilsek zaten. Mallığı bırakıp bir patlayabilsek..
"Bu halimize de şükür" toplumuyuz ama biz. Patlayamayız. Yanıbaşımızda beğenmediğimiz ülkelerdeki patlamaları seyrede seyrede iç çekeriz ancak.

mermaid dedi ki...

o kadar imrendiğini bilsem içmeye davet ederdim deryikko:) bi de böle afilli bi sürahi almalısın, hani "bilmem ne şurubu" ikram edilen havalı şeylerden. tamamdır. ha bir de sallanan sandalye ister bu konsept. güle güle iç:)

Powered by Blogger

eXTReMe Tracker