14 Mart 2008 Cuma

beş yıldızlı antalya oteli*

beriberi diye bi hastalık var. b vitamini eksikliği. çok beyaz ekmek yemekten oluyodu galiba. gugıla sorun. neyse. şarkı adı gibi. gel beri gel gel beri. neyse yine. bugün ankara 4 dereceydi. akşam -2 oldu. soğuduk hep beraber. odtü de güzel geçti, biz bize geçti, biz bize güzeldir.

ben an biriktirmeye başlayalı bikaç yıl oluyo. an ama, anı diil. anı biriktirmek başka. an biriktirince, fotoğraf karesi gibi, o an, bi an, bi kişi oluyo. bi kişinin anları oluyo hafızamda, 3 boyutlu anlar. çoğu zaman o kişinin gülüşü, gülerken dudağının nasıl eğrildiği... ben insanların dudaklarını çok severim. kıvrılır bazısı, eğilir kimi, kimi hiç açık vermez filan... yandançarklı gülenleri çok severim ben. var bikaç favorim ama söylemem. bi de kocaman gülümseyenler var böyle 32 diş, çok güzeldir onlar. parlak. onlardan da var ama söylemem. gizli gülenlere sevgim daha başka. bıyıkaltı, yandançarklı bi şi. kimi böyle hohoho çok ihtişamlı güler, kimi insanın gizli gamzeleri vardır, ah hele ece'nin bi gamzesi vardır ki yani... neyse, kimi munis munis gülümser, kimi gülüşünden oturaklıdır filan.

yeni tanıştığım insanlar gülümseyene kadar böyle gergin beklerim, sonra gülerler-- oh mis. daha sık görürsem ve daha sık gülerlerse daha da mis. gülmeyen adamdan korkacan arkadaş- tek el ve tek kaş havada bilirkişi raporu ve benim anlar/gülüşler arşivim.

anneannem, ki Sâbuş olur kendileri, kristal güler çok; ama ağzını açmaz. onun zaten ağzı açılmaz. fiziken yani, açamaz pek. ufak ağızlı. defne yandançarklı güler genelde "hıh" sesi duyulur. filan gibi bi şi. örneklemeler. bazı gülüşleri özlerim ben, gülenlerden bağımsız. görmek ister insan. fotoğraflar vardır bakarsın ama duymak ister insan. duyulmaz, olsun napalım olduğu kadar. bazı duyulmayan gülüşlerin fon rengi vardır, kimi mavi güler kimi yavruağzı. kimi füme. güzel bi şidir renklerle arşivlemek. duyamayınca, renk hatırlar insan. renklerin hisleri vardır, hislerle gelir gülüşler. falan fülün.


bi de şarkılar var onlar fena. adı aklından geçer, gözüne baskı.


*sâbuş'u ağırladığımız zamanlarda bizim eve verdiği isim.

1 yorum:

gebercet dedi ki...

merhaba, şimdi müzik demişsin ya, şöyle bişiy var, http://musicovery.com bence seveceksin...

Powered by Blogger

eXTReMe Tracker