24 Haziran 2006 Cumartesi

tim tim

tumturaklılık. tumturak. hakuna matata gibi bi şi: tumturak.tumturak lafını duydunuz, mutlu olmadınız mı? oldunuz. töhmet familyasından, dilgıdıklayıcıkomikkelimeler. tumturaklı bir töhmet altında kalasın deryik.

palas pandıras da bu sınıfa girebilecek bi söz.

bu arada etrafta bol bulamaç kapriler ("erkek arkadaşımın da.. ihihihi" kızları) üstüne bol bulamaç t-shirtler ("ay bu da evvett.. ihihihi") giyen, bütün bu bol bulamaçlığın üstüne "sanki yokmuş gibi" makyajı ve "out-of-bed" saçı kondurup bolca uzun zincir kolye, pırlantalı kristalli küpe ve uzayıp giden saçlarına minik tokacıklar takan, illa ki büyük kocaman çanta ve gözlükleri olan, ayaklarında minik babet ya da klas bi converse bulunduran, "salaş ama kuul ve hatta çekici bi erkeksi" solaryumlu kızlar türedi. tikkat tikkat. "generation c" değil bunlar. bizimkiler hala vitrinlik oyuncak bebek ekolünün son temsilcisi olma yolundalar.

3 yorum:

Alx dedi ki...

ay bir arada da böyle geniş pantolonlarının paçalarını spor ayakkabıların içine sıkıştıran bir genç kız kitlesi vardı, bi zamanlar da askılı tişört kavramının dibine vuran ve lömbür lömbür meme sallayan kızlar vardı. Onlar bir daha geri gelmeyecekse, bu solaryumlu, büyük gözlüklü kızlar kalmaya devam edebilirler. Evet, doğru, demokratik hakkımı kullanıp ehven-i şer i seçiyor um ve bir de kahrolsun faşizm, bi de troleybüs de demek istiyorum mümkünse, ayrıca buradan 3 hafta sonra evlenecek olan amcama selam söylüyorum, bir de eğitim şart kardeşim.

deryik dedi ki...

bunların piri mary-kate ve ashley olsen denen "olsen ikizleri". büyük ev denen filmdeki bücürü dönüşümlü oynayan, sona birkaç ucuz gençlik komedisi dışında bir yerde oynamayan, 9 aylıktan beri çalışan ve o parayı 18 yaşlarından beri yiyen ikizler.

beyazpiyano dedi ki...

eve bende biliyomo zillileri ama moda devi yaratmışlar diye söleniyo dimi

Powered by Blogger

eXTReMe Tracker