11 Nisan 2007 Çarşamba

blogger ve word verification

word verification sevmeyen parmak kaldırsın. evet.
peki nefret edenler el çırpsın şimdi... hımm...
peki o halde.
çok temel bi sorum olacak...o minnak, tekerlekli sandalyeli adam figürü postmodern bi sanat eseri mi?
normalde görme sorunu olunca falan, bize harfleri okuması gerekmiyo mu o zımbırtının?

yani nedir, görme engelliler tekerlekli sandalyede mi oturuyo?
yoksa oturmalı da biz mi oturtmuyoruz?
ya da tekerlekli sandalye görme sorunu mu yapıyo?

yoksa blogger "bu işte bi sakatlık var" tuşu mu yapmaya çalışmış?
hangi kendini bilmezin fikri bilmiyorum; ama her seferinde sinirime dokunuyo. hatta şu an onunla ilgili bi metin bulursam analizini yapıcam. terbiyesizlik yahu. üstelik blogger'ın hiçbir yerinde bi açıklama yok.


word verification koymamak için blogger approval'ı seçen deryik'i şimdi daha da bi çok sevenler parmak kaldırsın... sağolun dostlar, sağolun... :)

9 yorum:

jelatin dedi ki...

Word verification'ı aktive edişimden bir süre sonra insanların, "KARDEŞİM BU WORD VERIFICATION BİZİM KOMENT BIRAKMAMIZI ENGELLİYOR. BIRAKACAĞIMIZ VARSA BIRAKMIYORUZ. İĞRENÇ BİR ŞEY!" içerikli yorumlarını dikkate aldım ve bu hadiseyi kapattım.

Word verification varken sevdiklerimden 3-5 yorum geliyordu, yolumuzu buluyorduk. Ne zaman ki word verification'ı kapattım, gün içinde en az 5 uyuz spam koment gelir oldu ve sevenlerim beni unuttu. Ciddiyim! Word verification'sız zamanlarımda bir tek insanoğlundan insan bir yorum gelmedi. Varsa yoksa free sex, viagra, enlarge your penis...

Ben derim ki: word verification bir kaçış yoludur, insanı sevenleriyle buluşturur.

Karanlık dedi ki...

ne word verification ne de comment moderation var bende. en çok beni seviyorlar

Parizyen Ay Lambasi dedi ki...

ahaha
yerlerdeyim, kalkarsam parmak degil, kol bacak kaldiricam ay
ahahhahauuu

TugCe dedi ki...

Ben word verificationa kil oluyorum da, bende de var galiba.. Olmasinin tek nedenini de anonymleri bir nevi yildiririm dusuncesi.
Benim anlamadigim, madem tekerlikli sandalye var, o zaman bi fonksiyonu niye yok bu salak seyin.? Bi de word verificationin aslinda bir tur sabir denemesi oldugunu dusunmekteyim.

Ben dedi ki...

Karanlık çok iddialı konuşmuş. Gerçi sende "o"da Readerimde. En çok sevdiğim yazın, Kantinde cam tavan altında yağmuru izleyişin.

indis l. dedi ki...

blogumun ağzını burnunu yamulttuğum bir zamandı. eski haline getirdiğimde bir de baktım ki post yazmak için bile word verification istiyor sevgili blogger. en mağdure benimdir herhalde.

Emir Bey dedi ki...

ahaaaaaaaaaaa
siz de kafa yormuşsunuz aynı noktaya
çok yaşayın emi
tekerlekli sandalye ne !!

sazan dedi ki...

Dediğin gibi, görme özürlüler için konulmuş o. Bildiğin üzre, görme engelliler sörf yaparken kullandığı web sayfalarını okuyan ve seslendiren yazılımlar, resim formatındaki o harfleri okuyamıyorlar. Bu yüzden, orada yazanları seslendirecek bir düzeneğe ihtiyaç var.
Gelelim "neden tekerlikli sandalye ?" sorusuna. Bu uluslararası kabul görmüş bir simge olabilir mi ? ya da bu konuda alternatif bir şey önerecek var mı ? Ne bileyim, siyah gözlükler takmış, elinde bastonla dolaşan biri adam figürü nasıl olurdu ?

Bu arada bu ikonun; Görme engellilerin kullandığı programlar tarafından algılanabilen, genel kabul görmüş bir şey olduğunu söylersem inanır mısınız ?

Karanlık dedi ki...

deryik seni daha çok seviyooorlaaarr : )))

o zaman ben de hem comment moderation, word verification koyayım, üstelik anonim yorum yazılmasını da engelleyeyim.

"bürokratik blog cephesi"

Powered by Blogger

eXTReMe Tracker