11 Haziran 2010 Cuma

suskun değil sokakta, saklı değil örgütlü.

her senenin en önemli olaylarından olan hormonlu domates ödülü adayları açıklandı.
mış yani, geç yakaladım.

lambdaistanbul yine tüm gücüyle var, buluyor, takip ediyor, peşini bırakmıyor. buradan adayları yakından tanıyabilir, döne döne oy kullanabilirsiniz.  alenen homofobik ve cinsiyetçi olanların takkeleri düşsün, kelleri görünsün, hatta belki bir gün jetonları da düşsün diye.

şu blog aleminde kendi kendini kral ve kraliçe ilan eden süpersonik egolar arasında bi hormonlu domates de ben dağıtmayı planlıyorum. kasalarca lazım. onlar ki "saygı duyarım"ın sonuna "ama" getirmeden cümle kuramayanlardır. "ay sen çok anlayışlısın ama oğlun/kızın bu durumda olsa böyle rahat konuşamazdın, ben hoşlanmama özgürlüğümü kullanıyorum" tadındadırlar. bu durum neyse artık. o her türlü özgürlüğüyle insanları parmakla göstererek iğrenç diyebilir ama "evlerinde sevişsinler canım ona bi şi demiyorum ki" diye sınır çizdikleri o çizgileri aşınca kıyamet kopar. "o kadar da demedik" felsefesi bu, gücünü aldığı yer, arkasını yasladığı tüm değer, gelenek, kurum, kuruluş ve yüce isimler. on kaplan gücü. üstelik okunacağını bildiği için yazı malzemesi yaparak parsayı toplarken de ayrı bir cingözdür. rahatsız olmayanlar da marjinallik adına fazla rahat insanlardır. aile kurumu falan filan. cıkcıkcıktır, allah kurtarsındır.

daha da fenası transseksüelliktir; çünkü onlar, istese de "dışarıdan bakınca normal" gibi yapamazlar ve hatta: istemezler. "normal, kime normal?" derler. cüret bebeğim, cüret! daha da fenası, hormonlu domatesler trans bireyleri görmezden gelemezler. kaçacak delikleri kalmaz. eşcinselliği gözüne soksanız bile "yokmuş gibi" yapan "onların seviyesine inmemek" felsefesinin çöktüğü noktadır yani. o evlerinde yaşamaları gereken şeyleri kendi bedenine taşımak isteyen bazı bireyler, her daim öcüleridir bu toplumun. iyyy, metroda otobüste görse yanına oturmaz bu domatesler. konu bile etmezler bu çarpıklığı. üstelik daha da komik bir şekilde, her eşcinsel erkeğin annesinin kıyafetlerini deneyen gizli bir travesti, geleceğin de transseksüeli olduğundan emindirler. cinsel kimlik ne yönelim ne, ben bilmem beyim bilir. atarlar tutarlar, billur tuz gibi, akar akar ve akarlar.

dedim ya kasalarca domates gerekiyor. neyse, bu konuyu da böyle geçiyorum. yolunuz da farınız da açık olsun, iyi bir çocuk olursanız şirinleri görebilirsiniz.

 mesaj çok net:

çünkü haklılar, heteroseksüeller de glbtt bireyler kadar özgür. fazlasını beklemeyin.

Hiç yorum yok:

Powered by Blogger

eXTReMe Tracker