29 Ağustos 2010 Pazar

damga

iki ters bir düzün adı haraşo muydu? rusça bi kelime.
ondan oldum ben. kocaman, upuzuuun haroşa bir atkı gibiyim. bu sıcakta dolanmış vaziyetteyim. üstelik örgü bitemiyor, yün topları düğüm olmuş.

düğüm düğüm düğüm. tek düşündüğüm bu. kocccaaaman bir gemici düğümüne geçirilmiş 2 kocaman şiş, arka fonda da davudi bir ses "iki teerss... bir düüüüz" diye haykırıyor. böyle sahneler var aklımda, zorlasam kabus bile olabilir, elimde şişlerle debelenerek uyanırım filan. bilmiyorum, belirsiz, düğüm, haraşo. hep aynı kelimeler.

ben neyi yanlış yapıyorum bir anlasam. işimin rast gitmesi için tam olarak ne yapmam gerekiyor, bi çözsem. iki ters ve sahiden sonra bi düz. veya iki düz bi ters. eksiyle eksi artı yapıyor biliyorum da artıyla artının eksi yapması halinden bahsediyorum.  kimseye de kızamıyorum, kendim dahil. yok yok, kendime kızıyorum azıcık; bildiklerimi görmekten vazgeçtiğim anlarda. ben bu "aa bi yıl sonra ne olacağım süpliiis" hallerinden bir çıksam. birazcık. çıkmıyorsam da tam dibine filan gömülsem bari, böyle arafta kalmasam. ayh aaayyhh.

defne ve bavulları hazırlar. her şey hazır. takla atmadığım zamanlarda işe yarayıp yardım ediyorum.

Hiç yorum yok:

Powered by Blogger

eXTReMe Tracker